PCB1B16AG
Mfr.Part #
PCB1B16AG
Datasheet
PCB1B16AG
Description
CONN TERM BLK CARD EDGE 16POS
Stock
415
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 16 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 16 Pos
Wire Gauge :
14 AWG